PIP technologie TWINPIPE

Předizolované potrubí TwinPipe používá pro dopravu médií s teplotou do 140°C. Základem je dvojice medionosných ocelových rour z materiálu P235GH. Jako tepelná izolace je použita polyuretanová pěna, která může být dodána ve třech izolačních třídách/tloušťkách. Vnějším pláštěm předizolovaného potrubí je pak PEHD potrubí. Předizolované potrubí je standardně vybaveno detekčními vodiči pro monitoring izolačního stavu potrubí. K předizolovanému potrubí se dodávají příslušenství jako jsou oblouky, odbočky, montážní spojky atd.

GREEN pipe

Výrobky LOGSTOR jsou vyráběny s ohledem na životní prostředí a snahou o snižování uhlíkové stopy při jejich výrobě. Jako leader ve výrobě předizolovaných potrubních systémů představujeme GREEN pipe – předizolované potrubí s plášťovou trubkou vyrobenou z recyklovaného materiálu HDPE. Plášťové potrubí z recyklovaného materiálu HDPE splňuje požadavky EN253:2019. Recyklací 1 kg recyklovaného matriálu HDPE se ušetří 1,6 kg CO2 (Plášťové potrubí z recyklovaného materiálu HDPE o délce 12 m a Ø315 mm ušetří 77 kg CO2). Vlastnosti recyklovaného HDPE plášťového potrubí a jeho životnost je stejná jako u nového potrubí HDPE. GREEN pipe lze dodat i ve variantě s difúzní bariérou EVOH.
1 KG RECYKLOVANÉHO HDPE = ÚSPORA 1,6 kg CO2

CONTI Pipe – technologie s difúzní bariérou

CONTI pipe je předizolované potrubí, kde je v plášťové trubce vložena difuzní bariéra. Difúzní bariéra v plášťové trubce předizolovaného potrubí má jediný úkol. Zachovat izolační vlastnosti polyuretanové pěny jako nové, i po 10-ti, 20-ti, 30-ti letech. Technologie difúzní bariéry výrazně snižuje tepelné ztráty při provozu potrubí. CONTI pipe lze vyrobit i ve variantě z recyklovaného materiálu HDPE – GREEN pipe. V technologii CONTI pipe se vyrábí přímé potrubí, ohyby, odbočky a spojky BXS joint.