PIP ocelové LOGSTOR

Předizolované potrubí se používá pro dopravu médií s teplotou do 150°C. Základem je medionosná ocelová roura z materiálu P235GH. Jako tepelná izolace je použita polyuretanová pěna, která může být dodána ve třech izolačních třídách/tloušťkách. Vnějším pláštěm předizolovaného potrubí je pak PEHD potrubí. Předizolované potrubí je standardně vybaveno detekčními vodiči pro monitoring izolačního stavu potrubí. K předizolovanému potrubí se dodávají příslušenství jako jsou oblouky, odbočky, montážní spojky atd.

 

GREEN pipe

Výrobky LOGSTOR jsou vyráběny s ohledem na životní prostředí a snahou o snižování uhlíkové stopy při jejich výrobě. Jako leader ve výrobě předizolovaných potrubních systémů představujeme GREEN pipe – předizolované potrubí s plášťovou trubkou vyrobenou z recyklovaného materiálu HDPE. Plášťové potrubí z recyklovaného materiálu HDPE splňuje požadavky EN253:2019. Recyklací 1 kg recyklovaného matriálu HDPE se ušetří 1,6 kg CO2 (Plášťové potrubí z recyklovaného materiálu HDPE o délce 12 m a Ø315 mm ušetří 77 kg CO2). Vlastnosti recyklovaného HDPE plášťového potrubí a jeho životnost je stejná jako u nového potrubí HDPE. GREEN pipe lze dodat i ve variantě s difúzní bariérou EVOH.

 

CONTI Pipe – technologie s difúzní bariérou EVOH

CONTI pipe je předizolované potrubí s difúzní bariérou EVOH. Difuzní bariéra EVOH je vrstva vložená v plášťové HDPE trubce předizolovaného potrubí. Úkolem difúzní bariéry EVOH je zajistit kvalitativní vlastnosti tepelné izolace po celou dobu životnosti předizolovaného potrubí. Technologie EVOH výrazně snižuje tepelné ztráty při provozu potrubí. CONTI pipe lze vyrobit i ve variantě z recyklovaného HDPE materiálu – GREEN pipe.